New Year’s Special Offer – Introducing Whey Protein Subscription Packages

  • Muscle Tips
  • RobustDiet-Whey-Subscription-Package

    As RobustDiet bids goodbye to 2016 and ready to land into New Year 2017, we would like to wish you all a very happy and healthy new year.

    In the spirit of New Year’s celebration, we’re calling all bodybuilders, gym-goers and fitness enthusiasts to grab a “NEVER BEFORE” offer on Gold-graded* whey protein. A “NEVER BEFORE” offer on whey protein? Yeah. You heard it right.

    RobustDiet is offering 3 months Whey Protein subscription packages. These packages are specifically designed for gym-goers or fitness enthusiast to replenish their monthly whey protein consumption.

    3 Months Whey Protein Subscription Packages at Money-Saving Prices:

     

    1. Robust 500 Package for 5,400 Only

    • 1st Month: 2 Jars of 500 g Whey Protein + T-shirt,
    • 2nd Month: 2 Jars of 500 gram Whey Protein + 500 Reward Points,
    • 3rd Month: 2 Jars of 500 g Whey Protein + 500 Reward Points.

    Subscribe to this package and get multiple whey protein jars together in a package rather than buying individual whey protein jar. These whey protein jars cost 7,199 when purchased separately at RobustDiet, so you are getting benefits of  1,799 by buying this package at just 5,400 only!
     

    2. Robust 1000 Package for 5,500 Only

    • 1st Month: 1 Kg Whey Protein Jar + T-shirt,
    • 2nd Month: 1 Kg Whey Protein Jar + 750 Reward Points,
    • 3rd Month: 1 KG Whey Protein Jar + 750 Reward Points.

    These whey protein jars cost  7,247 when purchased separately at RobustDiet, so you are saving 1,747 by buying this package at just 5,500 only!
     

    3. Robust 2000 Package for 5,200 Only

    • 1st Month: 2KG Whey Protein Jar + T-shirt,
    • 2nd Month: A FREE Creatine Jar,
    • 3rd Month: 1 Kg Whey Protein Jar + 500 Reward Points.

    These whey protein jars cost 7,047 when purchased separately at RobustDiet, so you are saving 1,847 by buying this package at just 5,200 only!

    You only need to pay a one-time subscription fee and you can grab the gold graded Whey Protein jars month by month. Each jar contains gold-graded whey protein, sourced from the USA and approved by European Union (EU).

    Once you’ve finished your first whey protein jar, you will have your next jar ready to receive on your doorstep. Thus, you don’t need to shop for Whey Protein each month for your monthly protein diet regimen. So, why go for less & expensive when there’s more at affordable prices. Subscribe to package best suits your needs and budget. Save your shopping time, hassle and money you need to invest each month for shopping whey protein!

    Grab this 2017’s “NEVER BEFORE” offer on whey protein at https://www.robustdiet.com/subscribe no better time than now!